Zima przyszła. Hurra!

IMG_4816

Nagły atak zimy w tym roku nie tylko zaskoczył drogowców, ale również i Wojtusia. Z tą tylko różnicą, że ci pierwsi dostają nerwicy przez ludzi, którzy wydzwaniają na lewo i prawo z żalem, że drogi nie przejezdne. Natomiast Wojtek nie mógł prosto pohamować radości z powodu białego puchu. O godzinie 6 nad ranem snuł palny budowy armii bałwanów, wyciągnięcia ze strychu dmuchanego Mikołaja i setki innych pomysłów.


IMG_4861

Nam było trochę trudniej zejść z łóżka. Wiatr huczał za oknem, śnieg padał na dobre, jakby to już styczeń był. Różnica temperatur miedzy ciepłą kołdrą, a pokojem wynosiła chyba 20°C Jednak udało nam się. Zeszliśmy na dół, gdzie Wojtek szalał z radości w najlepsze.

IMG_4879

Zanim jednak Wojtek spotkał się z żywiołem, należało poczynić solidne przygotowania. Asia w szafie znalazła rękawiczki, ciepłą czapkę, szalik, kurtkę, bluzę, skafander, termofor, harpun na foki oraz skuter śnieżny.

IMG_4884

Na pierwszy ogień poszły sanki. Trzeba było je wykaraskać z garaży, gdyż od lutego nie były używane. Wojtek błogo rozsiadł się na siedzisku, buzia mu się roześmiała, jakby właśnie dostał swój prezent urodzinowy.

IMG_4886

Taniec św. Wita na przywitanie zimy.

IMG_4888

Zmagania człowieka z żywiołem.

IMG_4891

Na szczęście mały człowieczek trzyma ten żywioł w garści.

IMG_4892

I tym optymistycznym akcentem zakończę dzisiejszy artykuł o tym, jak to huhuha-nasza-zima-zła zaatakowała nas w październiku. W połowie października. W pierwszej połowie października. Chyba trzeba się będzie zastanowić na zmianą letnich opon w samochodzie. A na razie lecę na kawkę. Popijając ją przy oknie popatrzę jak sypie śnieg i zdobędę się na refleksję, jak to fajnie pracować w domu.


Comments

4 odpowiedzi na „Zima przyszła. Hurra!”

 1. Leszu, jesteś cudowny!!! Toż to najwspanialszy reportaż na początek zimy na jesieni!!!
  Wojtuś górą!!!

 2. Miło mi, że się spodobał

 3. Awatar yola kowalski
  yola kowalski

  Bardzo lubimy Wojtusia a nawet my go nie znamy. Dzieki za piekne zdjecia Stawisk.
  yolanda kowalski-chicago

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.